BISERICA RAUL VIETII

Iubire de Dumnezeu

După o prezență de aproape sapte ani in zona de nord a Tarii Galilor a unor familii de crestini penticostali romani, in vara anului 2014, mai exact in ziua de 1 iunie, s-a materializat o viziune pe care Dumnezeu o asezase in inima lor, aceea de a incepe o lucrare printre romanii din zona Deeside, astfel luand nastere proiectul - Biserica Crestina Râul Vieții.

Am inceput putini ca si numar, doar patru adulti si sase copii dar ne-am focalizat cu devotament si ardoare pe organizarea de intalniri de partasie. In fiecare seara de Duminica ne intalneam la War Memorial Institute din Queensferry, cladire pe care o inchiriam, sa laudam pe Dumnezeu si ne rugam pentru oameni, in special pentru zona Deeside unde erau foarte multi romani veniti sa munceasca.

De la an la an a crescut numarul participantilor, adaugandu-se bisericii si alti crestini veniti in zona la lucru. Ca orice inceput si demararea acestui proiect a fost greoaie, cu pasi mici, resurse putine, dar Dumnezeu continua sa implineasca promisiunile Lui cu noi si lucrarea Lui se dezvolta continuu.

BISERICA RAUL VIETII

Iubire de Dumnezeu